Domov | Kto je Ježiš?

Kto je Ježiš?

Je Ježiš najvýznamnejšou osobnosťou všetkých čias? Najvýraznejším vodcom? Najväčším učiteľom či prorokom? Tým, kto pre ľudstvo vykonal najviac dobra? Alebo je len legendou, na ktorej stojí najväčšie sprisahanie ľudstva?

Nech si o Ježišovi myslíme čokoľvek, nedá sa ignorovať fakt, že za posledných 2000 sa stal známejším po svete než ktokoľvek iný, a jeho meno denne vyslovujú miliardy ľudí – v dobrom i zlom.

Naozaj žil? Bol skutočne tým, kým tvrdil, že je? A má nám jeho príbeh čo povedať ešte aj dnes?

Kto je Ježiš?

Na tom, že Ježiš naozaj žil, sa zhodne drvivá väčšina historikov. Dokonca o tom svedčí aj náš kalendár: rok, v ktorom práve žijeme, sa ráta od jeho predpokladaného narodenia. Jeho príchod na zem rozdelil náš letopočet na obdobie „pred Kristom“ a „po Kristovi“.

Ak nie si veriaci, ale ťa zaujíma, čomu veria kresťania, alebo chceš nezáväzne spoznať korene viery, ktorá tak výrazne ovplyvnila našu kultúru a históriu, pripravili sme pre teba bezplatný online kurz „Prečo Ježiš?“.

Kurz môžeš robiť svojím tempom, vo svojom vlastnom čase a bude ti k dispozícii tzv. e-kouč. Pokojne sa na neho obráť so svojimi otázkami, názormi a pochybnosťami.

Poď, skúmaj a uspokoj svoju zvedavosť. Za vyskúšanie nič nedáš!