Svetlo v sieti_s podnadpisom
Boh ťa robí lepším
Miesenie keramickej hliny

Svätosť. Môže sa zdať, že je to archaické slovo, ktoré už nepatrí do 21. storočia. Pozrime sa na to, ako vykladá toto slovo jazykový slovník: Svätý = vynikajúci cnosťami, mravnosťou, bezúhonnosťou; spravodlivý, úplný, dokonalý. Biblický slovník k tomu pridáva, že svätý je niekto, kto je „úplne oddelený od všetkého nečistého či hriešneho.“ To neznie zle, však? Kto z nás by nechcel byť čistý, bezúhonný či dokonalý?

I keď si pod „svätými“ väčšinou predstavujeme pár obzvlášť dobrých ľudí, ktorí si tento titul právom zaslúžili, Boh nás všetkých povoláva k svätosti:Rovnako, ako je svätý ten, čo vás povolal, aj vy buďte svätí v celom svojom počínaní. Veď je napísané: Buďte svätí, lebo ja som svätý! (1. list Petra 1, 15-16). Dokonca nás varuje, že bez posvätenia nikto neuvidí Pána. To znie veľmi náročne, ba možno až nedosiahnuteľne!

Avšak Boh vie, akí sme slabí a krehkí. Preto nám na iných miestach hovorí, že to on sám nás posväcuje svojím Duchom, on je náš Posvätiteľ! Chce, aby sme sa nechali tvarovať a formovať jeho rukami ako poddajná hlina v rukách hrnčiara. Chce, aby sme jeho pomocou naplnili svoj plný potenciál. Aby z nás žiarila nádhera, ktorú do nás vložil. Chce, aby sme svojou miernosťou, pokorou a láskou premieňali tento svet.

Cesta ku svätosti nie je ľahká, no výsledok stojí za to. Dovolíš aj ty Bohu, aby ťa posväcoval?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.