„Ja som Hospodin, iného niet. Okrem mňa niet Boha.“ (Izaiáš 45, 5)

Boh v Biblii hovorí, že je len jeden. Nemá žiadnych „kolegov“ ako bohovia v gréckej či slovanskej mytológii. A dáva nám príkaz: „Počuj, Izrael, Hospodin je náš Boh, Hospodin jediný! Milovať budeš Hospodina, svojho Boha, celým srdcom, celou dušou a celou silou.“ (Dt 6, 4-5)

Boží ľud si často robil vlastných bôžikov, ktorými chcel nahradiť Boha v časoch, keď sa mu zdalo, že Boh nekoná (Ex 32 1-4). Boh však chce, aby sme ho nezávisle od našich okolností vždy dali na to najdôležitejšie miesto v našom živote. Môže sa však stať, že ho z centra našej pozornosti vytlačí niečo iné – niečo, čomu venujeme veľkú časť svojho času a energie, niečo, čo je pre nás v našom srdci dôležitejšie ako on. Pre niekoho sú to peniaze. Pre iných úspech. Aj tvoje deti môžu byť tvojím bôžikom. Dokonca ním môžeš byť aj ty sám – koľkí ľudia dnes uctievajú seba samých…

Prečítaj si tento úžasný príbeh s nečakaným koncom o ľuďoch, ktorí boli ochotní obetovať aj vlastný život preto, aby u nich Boh zostal na prvom mieste: Dan 3, 14-28.

Je niečo v tvojom živote, z čoho si robíš bôžika? Čo v tvojej mysli či srdci zastáva miesto, ktoré má patriť jedine Bohu? Máš odvahu to pomenovať?

„Bože, ty vidíš, že sa snažím uspokojiť prázdnotu vo svojom srdci niečím iným než Tebou. Pomôž mi vrátiť Ťa v mojom živote na prvé miesto, ktoré ti právom patrí. Amen.“ 

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.