Svetlo v sieti_s podnadpisom

„My sme predsa chrám živého Boha, ako hovorí Boh: Budem v nich prebývať…“ (2. Korinťanom 6, 16)

Dávno, keď sa veriaci Žid chcel stretnúť s Bohom, šiel do chrámu. Ježiš však svojich nasledovníkov učil, že miestom stretnutia s Bohom nemusí byť chrám v Jeruzaleme ani žiadne iné konkrétne miesto. Sľúbil, že tí, ktorí v neho uveria a zveria svoj život do jeho rúk, budú naplnení Božím Duchom. Boh tak bude stále s nimi. Tak blízko, ako sa len dá.

Vieš si predstaviť, že by bol Boh s tebou počas každého tvojho rozhovoru, každej aktivity? Pri každom tvojom rozhodovaní by bol pripravený naviesť ťa na to dobré. Neustále by v tebe pracoval a kresal by z teba ešte lepšieho a milosrdnejšieho človeka.

Jemne a láskavo by ťa očisťoval od tvojich chýb, ako keď matka kúpe svoje novorodeniatko: nežne ho zbavuje špiny bez toho, aby mu ublížila. Napĺňal by ťa svojou radosťou, pokojom, dobrotou. Tvoje „ja“ by nežilo podľa svojich sebeckých túžob, ale by túžilo po rovnakých veciach ako Boh. Prečítaj si o tom viac v článku Duch Svätý v nás.

Tí z nás, čo sme prijali do svojho srdca Ježiša a rozhodli sme sa ho nasledovať ako svojho Pána, sme podľa Biblie chrámom, v ktorom prebýva sám Boh.

Je aj tvoje srdce Božím chrámom? Prijal si doň Ježiša? Ak áno, môžeš si byť istý, že ti nablízku. Ak si to ešte neurobil, povedz mu: „Ježiš, ďakujem, že si zomrel za moje hriechy na kríži a že si mi odpustil. Prijímam ťa za svojho Spasiteľa a Pána. Naplň ma svojím Duchom a premieňaj ma na svoj obraz. Amen.“

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.