Domov | Biblia

Biblia: Ako čítať tútu tajuplnú knihu?

Biblia je najpredávanejšou a najčítanejšou knihou na svete. Denne ju otvárajú milióny ľudí… Až je neuveriteľné, že aj dnes, v 21. storočí, sú toľkí ľudia presvedčení, že je možné v tejto starodávnej knihe nájsť inšpiráciu pre svoj život.

Dokonca veria, že Biblia je správou od Boha. Alebo lepšie povedané: knižnicou správ, pretože obsahuje desiatky kníh, ktoré sa všetky zhodujú na jednom tvrdení: že Boh skutočne existuje a chce s nami mať blízky vzťah!

Biblia: čítať, ale ako?

Mnohí však s čítaním a štúdiom Biblie zápasíme. Vieme, že by sme ju mali čítať, aj ju chceme čítať, ale mnohé texty nám jednoducho nedávajú zmysel. Biblia bola predsa len napísaná pred tisíckami rokov a bežný človek jej často nerozumie. Nepoznáme historický, náboženský alebo kultúrny kontext danej doby a aj jej jazyk sa nám zdá trochu zastaralý.

Nevešaj však hlavu. Radi ti pomôžeme! Náš bezplatný online kurz Ako čítať Bibliu ťa naučí, ako študovať Bibliu a rozumieť jej!

V kurze môžeš študovať, kedy len chceš, a môžeš postupovať vlastným tempom. Ak budeš mať nejaké otázky, môžeš ich počas štúdia prebrať s jedným z našich e-koučov.