Domov | Články | Adventné zamyslenia

Adventné zamyslenia

Pripravili sme pre teba a tvojich blízkych Adventné zamyslenia: novú sériu emailov, ktoré ťa budú sprevádzať počas štyroch adventných týždňov.


Čo ti napadá, keď počuješ slovo Vianoce?

Stromček. Svetlá. Radosť. Kapor. Kostol. Ježiško. Tradície. Darčeky. Stres. Koláče. Priberanie. Rodina. Osamelosť. Financie. Zhon. Oddych.

Predvianočné obdobie je zvláštny čas. Na jednej strane čakáme na niečo veľmi dôležité, radostné, duchovné. Na druhej strane nás desí “to ostatné”. Kdesi v hĺbke srdca cítime, že to, akým smerom sa ubrala oslava narodenia Ježiša, je tak trochu mimo, no nedokážeme sa vyhnúť obchodom, darčekom ani hodinám príprav v kuchyni. Bijú sa v nás dva svety: ten duchovný a ten komerčný, pričom ten duchovný sa často dostáva do úzadia, aj keď to tak nechceme.

Tieto Adventné zamyslenia sme pripravili preto, aby sme sa aspoň párkát v tomto predvianočnom období zastavili a stíšili. Pusti si hudbu, ktorá ti pohladí dušu, uvar si teplý čaj, vylož nohy a zapáľ sviečku. Zavri oči. Nadýchni sa a pomaly vydýchni.

Prichádza Ježiš.

Nie Jezuliatko. Nie Ježiško. (A nie Santa, Dedo Mráz či Elza.)

Ako by prebiehala tvoja príprava na tieto Vianoce, keby sa Ježiš o pár týždňov skutočne vrátil na túto Zem? 

Ruku na srdce: Si pripravený? Alebo by to bol škrt cez tvoj rozpočet?

Na čo by si sa sústredil? A čo by si úplne vypustil zo svojich aktivít tento mesiac?

O tom budú tieto Adventné zamyslenia. Skúsime sa aspoň párkrát zastaviť, premýšľať, vyhodnocovať, ale aj hľadať činnosti, aktivity, nápady, ako prežiť prípravu na vianočné sviatky cielenejšie, zmysluplnejšie, s väčším dôrazom na ich skutočnú podstatu.

Ideš s nami do toho?

Ak áno, prihlás sa na odber tejto našej novej (samozrejme bezplatnej) série. Tešíme sa na teba!

PS: Budeme radi, ak túto pozvánku prepošleš aj svojim priateľom. Kto podľa teba potrebuje trochu spomaliť v tomto predvianočnom období?